Kredyt gotówkowy: jak starać się o kredyt w czasie pandemii?

Kredyt gotówkowy w czasie pandemii

Jak starać się o kredyt gotówkowy w czasie pandemii? Czy warto zdecydować się na ten produkt bankowy mimo aktualnej sytuacji z koronawirusem? I co trzeba wiedzieć o zmianach wprowadzonych przez instytucje finansowe, w związku z pandemią? Wyjaśniamy.

Kredyt gotówkowy w czasie pandemii

Pandemia odbiła się nie tylko na finansach przedsiębiorców, ale również pojedynczych gospodarstw domowych, co jednak nie sprawiło, że zaczęliśmy masowo zaciągać kredyty. Wręcz przeciwnie… W ostatnim czasie spadła sprzedaż produktów bankowych, z licznych badań wynika, że rozważniej zaciągamy zobowiązania. Największą popularnością w ostatnim czasie cieszą się właśnie kredyty gotówkowe, szczególnie te krótkoterminowe na 20-30 tysięcy złotych. Warunki, na jakich możesz obecnie zaciągnąć kredyt gotówkowy, sprawdzisz na https://www.17bankow.com, gdzie znajduje się ranking najkorzystniejszych ofert. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretne zobowiązanie, musisz przygotować się na szczegółową weryfikację twojej zdolności kredytowej. Niestety w wielu bankach w związku z pandemią trudniej jest dziś otrzymać kredyt.

Zdolność kredytowa a koronawirus

Zanim jakikolwiek bank udzieli ci pożyczki lub kredytu, musi najpierw dokładnie przeanalizować twoją zdolność kredytową, dzięki temu może ocenić, czy będziesz w stanie spłacić zobowiązanie w określonym w umowie terminie. Niestety w ostatnim czasie zdolność kredytowa klientów znacznie spadła, część z nich straciła pracę, obniżyły się zarobki, spadła również stabilność pod względem zatrudnienia. Dlatego również banki muszą ostrożniej podchodzić do udzielania kredytów, szczególnie tych zaciąganych na większe kwoty. W trakcie pandemii banki dużo dokładniej weryfikują wnioski swoich klientów, dużo częściej też wnioskodawcy otrzymują negatywną decyzję kredytową. Banki ostrożniej udzielają też kredytów osobom, pracujących w branżach szczególnie narażonych na kryzys, takich jak hotelarstwo, gastronomia czy branża eventowa.

kredyt a koronawirus

Jeśli bardzo potrzebujesz kredytu gotówkowego i wiesz, że będziesz w stanie spłacić go na czas, pamiętaj, że zawsze możesz zwiększyć swoją zdolność kredytową. Sposoby na to znajdziesz w internecie. Przed złożeniem wniosku, warto też sprawdzić swoją zdolność kredytową w kalkulatorze, dzięki czemu będziesz już mniej więcej wiedział, czy masz szansę na kredyt.

Kredyt gotówkowy online

O kredyt gotówkowy w czasie pandemii najlepiej wnioskować przez internet, jest to nie tylko szybki, ale również bardzo bezpieczny sposób na uzyskanie gotówki, tym bardziej że w związku z aktualną sytuacją z koronawirusem banki znacznie rozszerzyły swoją działalność zdalną. Bardzo często wniosek o kredyt gotówkowy można złożyć za pomocą aplikacji mobilnej banku, również umowa podpisywana jest na odległość, bez konieczności wizyty w placówce – takie udogodnienia oferuje m.in. mBank. Nie trzeba się też przejmować weryfikacją online, banki dbają o to, aby była ona w pełni bezpieczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *