Kredyt gotówkowy: jak starać się o kredyt w czasie pandemii?

Kredyt gotówkowy w czasie pandemii

Jak starać się o kredyt gotówkowy w czasie pandemii? Czy warto zdecydować się na ten produkt bankowy mimo aktualnej sytuacji z koronawirusem? I co trzeba wiedzieć o zmianach wprowadzonych przez instytucje finansowe, w związku z pandemią? Wyjaśniamy.

Kredyt gotówkowy w czasie pandemii

Pandemia odbiła się nie tylko na finansach przedsiębiorców, ale również pojedynczych gospodarstw domowych, co jednak nie sprawiło, że zaczęliśmy masowo zaciągać kredyty. Wręcz przeciwnie… W ostatnim czasie spadła sprzedaż produktów bankowych, z licznych badań wynika, że rozważniej zaciągamy zobowiązania. Największą popularnością w ostatnim czasie cieszą się właśnie kredyty gotówkowe, szczególnie te krótkoterminowe na 20-30 tysięcy złotych. Warunki, na jakich możesz obecnie zaciągnąć kredyt gotówkowy, sprawdzisz na https://www.17bankow.com, gdzie znajduje się ranking najkorzystniejszych ofert. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretne zobowiązanie, musisz przygotować się na szczegółową weryfikację twojej zdolności kredytowej. Niestety w wielu bankach w związku z pandemią trudniej jest dziś otrzymać kredyt.

Zdolność kredytowa a koronawirus

Zanim jakikolwiek bank udzieli ci pożyczki lub kredytu, musi najpierw dokładnie przeanalizować twoją zdolność kredytową, dzięki temu może ocenić, czy będziesz w stanie spłacić zobowiązanie w określonym w umowie terminie. Niestety w ostatnim czasie zdolność kredytowa klientów znacznie spadła, część z nich straciła pracę, obniżyły się zarobki, spadła również stabilność pod względem zatrudnienia. Dlatego również banki muszą ostrożniej podchodzić do udzielania kredytów, szczególnie tych zaciąganych na większe kwoty. W trakcie pandemii banki dużo dokładniej weryfikują wnioski swoich klientów, dużo częściej też wnioskodawcy otrzymują negatywną decyzję kredytową. Banki ostrożniej udzielają też kredytów osobom, pracujących w branżach szczególnie narażonych na kryzys, takich jak hotelarstwo, gastronomia czy branża eventowa.

kredyt a koronawirus

Jeśli bardzo potrzebujesz kredytu gotówkowego i wiesz, że będziesz w stanie spłacić go na czas, pamiętaj, że zawsze możesz zwiększyć swoją zdolność kredytową. Sposoby na to znajdziesz w internecie. Przed złożeniem wniosku, warto też sprawdzić swoją zdolność kredytową w kalkulatorze, dzięki czemu będziesz już mniej więcej wiedział, czy masz szansę na kredyt.

Kredyt gotówkowy online

O kredyt gotówkowy w czasie pandemii najlepiej wnioskować przez internet, jest to nie tylko szybki, ale również bardzo bezpieczny sposób na uzyskanie gotówki, tym bardziej że w związku z aktualną sytuacją z koronawirusem banki znacznie rozszerzyły swoją działalność zdalną. Bardzo często wniosek o kredyt gotówkowy można złożyć za pomocą aplikacji mobilnej banku, również umowa podpisywana jest na odległość, bez konieczności wizyty w placówce – takie udogodnienia oferuje m.in. mBank. Nie trzeba się też przejmować weryfikacją online, banki dbają o to, aby była ona w pełni bezpieczna.

1 comment

  1. Dzisiaj banki za bardzo nie chcą udzielać kredytów. I generalnie nie tyczy się to tylko większych kwot, ale tez nawet jak ktoś chce wziąć cokolwiek na raty. Poza tym potencjalny pożyczkobiorca jest bardziej weryfikowany niż miało to miejsce przed pandemią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *