Pożyczka a kredyt

Kredyt czy pożyczka – co jest bardziej opłacalne? Pożyczka – jakie są jej główne cechy? Pożyczka jest często wybieranym sposobem na uzyskanie szybkiej gotówki….W przeciwieństwie do kredytu, wzięcie pożyczki jest łatwiejsze, jednak tym samym kwota, o którą można wnioskować, jest dużo mniejsza. Główną różnicą pomiędzy kredytem a pożyczką jest instytucja, która owej pożyczki udziela.

Raport BIK, kredyt

Jest to cenna informacja dla każdej osoby, która przygotowuje się do wzięcia kredytu i nie jest pewna, czy bank przyzna jej pożyczkę. Co mogę sprawdzić za pomocą BIK? W Biurze Informacji Kredytowej znajdziesz wszystkie informacje odnośnie swoich wcześniejszych pożyczek czy długów….Mogą więc tutaj występować na przykład zaległe mandaty, ale także spłacone pożyczki, które pozytywnie wpłyną na Twoją oceną punktową. Ten wskaźnik jest głównym czynnikiem branym pod uwagę przez banki w przypadku decyzji o przyznaniu kredytu.

500 plus, kredyt

Nie ulega jednak wątpliwości, że niektóre placówki przychylają się do wnioskujących o kredyt, którzy posiadają świadczenie 500+, będąc bardziej skorzy do przyznania pożyczki….Jednak ostatecznie decyzję, czy pieniądze ze świadczenia 500+ należy wliczyć do ogólnej oceny zdolności kredytowej podejmują same banki – a te biorą pod uwagę różne czynniki, które wpływają na możliwość przyznania pożyczki. 322527223

BIK - co to jest?

To „magazyn” danych dotyczących naszej historii kredytowej, wszelkich zobowiązań jak zaciągnięte kredyty, pożyczki, debety na koncie, czy karty kredytowe….W myśl przepisów prawa bankowego zakres informacji znajdujący się w BIK obejmuje nasze dane osobowe, dlatego do wglądu w rejestr upoważnione są jedynie uprawnione podmioty, udzielające finansowania w ramach kredytów i pożyczek oraz instytucje upoważnione jak sąd, prokuratura, czy policja.

uścisk dłoni

Ustawa o kredycie konsumenckim nakłada na banki i firmy pożyczkowe obowiązek przyjęcia wniosku o odstąpienie konsumenta od umowy kredytu bądź pożyczki….Aby odstąpić od umowy kredytu lub pożyczki, należy w banku lub firmie pożyczkowej złożyć odpowiedni wniosek, czyli oświadczenie o odstąpieniu od umowy kredytowej. Nie jest to czasochłonna formalność.